Niemożliwe staje się rzeczywistością. W Polsce jest dostępna medyczna marihuana! Na razie jeden rodzaj suszu i tylko w trzech aptekach, w tym jednej we Wrocławiu.
Medyczna marihuana jest legalna od listopada 2017, ale do tej pory można ją było wyłącznie importować z zagranicy. Od kilku tygodni pojawiła się w trzech aptekach sieci Prima - w Poznaniu, Koninie i we Wrocławiu, przy ul. Budziszyńskiej 107 na Nowym Dworze (godziny otwarcia: dni robocze 7.30-20, w soboty 8-16).
Na razie dostępny będzie jeden rodzaj suszu który będzie miał stężenie 18 proc. THC oraz poniżej 1 proc. CBD. Suszu importuje spółka Spectrum Cannabis, należąca do kanadyjskiej grupy Canopy Growth Corp., globalnego lidera w branży medycznych konopi. Firma na zgodę Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych czekała kilka miesięcy. Koszt grama medycznej marihuany to ok. 60 zł.
Wśród naukowców i lekarzy wciąż trwają spory co do skuteczności medycznej marihuany. Bywa ona stosowana w terapii m. in. stwardnienia rozsianego, lekoopornej padaczki, przewlekłego bólu neuropatycznego, bólu nowotworowego, epilepsji, jaskry, Parkinsona, Alzheimera, anoreksji, AIDS i zespołu Tourette’a oraz wielu innych chorób.
Leczenie to budzi wiele kontrowersji. Według raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA) efektywność działania preparatów z konopi jest najlepiej udokumentowana przy stwardnieniu rozsianym, bólach neuropatycznych oraz epilepsji dziecięcej. Natomiast na skuteczność medycznej marihuany w innych schorzeniach dowody są słabe ale naukowcy nadal nad tym pracują.
Receptę na leczniczą marihuanę może wypisać każdy lekarz, jednak bardzo niewielu ma w tym doświadczenie. W Polsce przeszkolonych z leczenia takim suszem zostało dopiero ok. 60 lekarzy.
- Porady i ciekawostki(249)
- Prawo i legalizacja(75)
- Nasiona i odmiany(92)
- Fakty Konopne(181)
- Odżywianie(17)
- Zdrowie(95)
- Nauka(62)
Konrad114
Dobra cena, 18% THC ;)
Marta420
Co z tego że już jest dostępny susz jak lekarze nie wiedzą jak przepisywać i leczyć