Nasiona marihuany OG Kush owiane są nutką tajemnicy. O ile Kush w nazwie jest oczywisty, o tyle geneza przedrostka OG jest nieznana. Jedni twierdzą, że to skrót od Original Gangster, a więc nawiązuje do oldschoolowego charakteru konopi. Inni uważają, że oznacza Ocean Grown, a więc odnosi się do kalifornijskiego pochodzenia. Niezależnie od tego, kto ma rację (a może jest pośrodku), OG Kush warto po prostu spróbować. Czym dokładnie urzeka miłośników konopi? Jakie ma kluczowe cechy „kolekcjonerskie”?
OG Kush – smak i aromat konopi
OG Kush jest ceniona przede wszystkim za działanie, smak i aromat schodzą na dalszy plan. Odmiana nie jest szczególnie osobliwa pod tym względem. W bukiecie smakowo-zapachowym wyczuwa się ziemistość, benzynę, a ponadto nuty cytrynowo-truskawkowe. Dym jest soczysty, lekko duszący. Długo wyczuwa się w jego zapach powietrzu. No i oczywiście ma w sobie coś z tradycyjnego Kush.
Jak działają konopie OG Kush?
Nasiona marihuany OG Kush mają wysokie stężenie tetrahydrokannabinol (THC). Szacuje się, że zawartość przekracza 20%, a czasem dochodzi do 25% (w zależności m.in. od warunków uprawy). Czego więc można spodziewać się po OG Kush? Na pewno silnego i długotrwałego haju. Większy nacisk kładzie na działanie umysłowe, mniejszy na fizyczny. Działa mocno euforycznie. Zapewnia natychmiastowy przypływ dobrego samopoczucia i zwiększa odczuwanie szczęścia. Dzięki OG Kush świat czasowo staje się dużo piękniejszy, rzeczywistość zaskakująca i pełna niespodzianek, a bieżące problemy odchodzą w niepamięć. W dodatku pozytywnie nastawia do innych ludzi. Koneser chce się cieszyć małymi rzeczami, rozmawiać na różnorodne tematy, a drugi człowiek staje się istotą fascynującą, godną poznania. W Kalifornii (a zapewne także w wielu innych regionach świata) OG Kush jest lubiana w kręgach celebryckich. Korzystanie właśnie z tej marihuany należy do dobrego tonu. Jest to dobra odmiana do próbowania w towarzystwie, oczywiście sprawdzonym i kameralnym. W końcu nie każdy podziela zainteresowanie fascynującym światem konopi. Odmiana OG Kush zwiększa również podkłady kreatywności, dlatego przydaje się przy pracy twórczej. Skutkiem ubocznym często są napady śmiechu, a także nieposkromiony apetyt. Warto więc wcześniej solidnie zaopatrzyć lodówkę.
Po fazie euforii, super-energii i chęci dzielenia się filozoficznymi spostrzeżeniami ze światem następuje głębokie odprężenie. Wtedy właśnie można wyczuć lekko fizyczne działanie – rozluźniają się mięśnie, a ogólnie największą ochotę ma się na nicnierobienie. To moment, w którym warto rozłożyć się wygodnie na kanapie czy fotelu, obejrzeć czy serial film lub posłuchać muzyki.
Terapeutyczne właściwości OG Kush – jak wpływa na zdrowie?
Jednocześnie OG Kush może mieć działanie terapeutyczne, w końcu ma cenne właściwości prozdrowotne. Pomaga na stres – zwiększa odporność organizmu na czynniki, które go powodują. Zapobiega bezsenności. Przeciwdziała stanom lękowym. W dłuższej perspektywie czasu może ograniczyć ryzyko wystąpienia groźnego, czasem bagatelizowanego wroga – depresji. Oczywiście dużo zależy od dawkowania. Osoby mające tendencję do wystąpienia powyższych problemów powinny korzystać z marihuany ostrożnie, nie dopuszczając do nadmiernie mocnego upalenia. Ogólnie lepiej zacząć od lekkich „dawek” i sprawdzać jak reaguje na nie organizm. To nie tylko kwestia wprawy i przyzwyczajenia, ale także indywidualnych, genetycznych uwarunkowań.
Genetyka OG Kush – to prostu światowe top
OG Kush ma zróżnicowaną, szlachetną genetykę. To wynik wieloetapowej selekcji. Ma w sobie geny pakistańskie i tajskie w połączeniu z osobliwą i lubianą Chemdog. W genotypie zdecydowanie dominuje Indica, która w tym wypadku ma nieco mniejszy wpływ na rozmiar roślin, za to objawia się żywicznością topów. Szczep wykazuje się dużą stabilnością genetyczną.
OG Kush – cechy botaniczne i growerskie
OG Kush jest lubiana przez growerów, gdyż ma względnie krótki czas kwitnienia (ok. 8 tygodnia), a przy tym daje wysoki plon. Nadaje się do uprawy indoor i outdoor. W pierwszym przypadku pozwala uzyskać do 600 g/m2, w drugim do 550 g/roślinę. W uprawie domowej to zwykle krępa niska roślina, raczej nie przekraczająca 120 cm wysokości. W outdoor, zwłaszcza w cieplejszych krajach, może osiągać nawet 300 cm. Niezależnie od trybu wytwarza bujne, gęste i mocno żywiczne topy. Liście są zielonożółte, chociaż zdarza się, że nabierają fioletowego odcienia. Lekkie przycięcie konopi w początkowym etapie wegetacji pobudza wykształcanie pędów bocznych. Dzięki takiemu zabiegowi można uzyskać więcej topów.
Zobacz pozostałe odmiany marihuany i inne nasiona marihuany, które chcesz dodać do swojej kolekcji!
Oczywiście takie działania praktykuje się w krajach, w których uprawa marihuany jest legalna. Polska do nich nie należy. Można natomiast pozyskiwać nasiona konopi, w tym OG Kush, w celach kolekcjonerskich. Sam opis odmiany powinien być traktowany jako ciekawostka naukowa, a nie zachęta do działań niezgodnych z prawem.
OG Kush to odmiana kultowa, której doświadczonym miłośnikom konopi raczej nie trzeba przedstawiać. Ma dobre kluczowe cechy, cieszy się renomą, a przy tym zachwyca działaniem. Trudno jej nie pokochać!