White Widow to odmiana, która spokojnie mogłaby zagrać główną rolę w filmie pt. „Jestem legendą”. Eksperymentując z różnymi konopiami nie sposób jej pominąć. To pozycja obowiązkowa. W pełni zasługuje na szansę. Można śmiało stwierdzić, że jest chlubą Niderlandów. Jakie kluczowe cechy posiada White Widow? Jaki ma smak, aromat, a przede wszystkim działanie?
Geneza nasion marihuany White Widow
White Widow to legendarna odmiana marihuany, która pojawiła się w 1994 roku w Niderlandach. Wyskoczyła w dobrym okresie, niczym Filip...konopi. Największy szał na nią panował w europejskiej stolicy konopi – Amsterdamie. Była najpopularniejszym produktem w wielu coffee shopach. Dziś jest znana i ceniona na całym świecie. Taki urok globalizmu, co w tym przypadku chwali się. Oryginalny szczep został wyselekcjonowany przez Shantibabę, podczas jego pracy w Green Seed Company. White Widow opisano nawet w magazynie popularnonaukowym „Science”. W Wielkiej Brytanii spopularyzował ją Deana Powles. White Widow wygrała High Times Cannabis Cup w 1995 roku. Dziś jest kultowa, a koneserzy wypowiadają się o niej niemal w samych superlatywach. Pomimo tego, że świat konopi poszedł do przodu.
White Widow – jaki ma smak i aromat?
White Widow ma szereg zalet, które pozwoliły jej uzyskać popularność na całym świecie. Jednakże bukiet smakowo-zapachowy...raczej do nich nie należy. Może przesadą jest stwierdzenie, że smak i aromat są nijakie, ale trudno je sprecyzować i wrzucić do odpowiednich szufladek, tak jak wiele innych odmian. Mogą kojarzyć się nieco z ziołami, ziemistością i przyprawami, ale nie są szczególnie wyraziste. Nic nie szkodzi, świat miłośników konopi pokochał White Widow z innych powodów.
To, co tygryski lubią najbardziej: błogo-psychodeliczne działanie White Widow
Szczep White Widow charakteryzuje się średnio wysoką zawartością tetrahydrokannabinolu (THC). Zwykle oscyluje w granicach 20% (w zależności od konkretnej odmiany od danego seedbanku oraz warunków uprawy). Dziś ta liczba już co prawda nie powala na kolana tak jak w latach 90-tych ubiegłego wieku, ale wciąż działa na wyobraźnię. Może porządnie upalić nie tylko początkującego konesera. O White Widow trzeba wiedzieć jedno: daje mocny, wręcz psychodeliczny haj! Działa na umysł i lżej na ciało (to efekt złożonego genotypu). Wprowadza w euforyczny nastrój. To potężna dawka szczęścia! Jednocześnie zmienia postrzeganie świata i wpływa na zmysły. Pozwala widzieć i odczuwać inaczej niż zwykle. To pewnego rodzaju przenicowanie rzeczywistości, ale właśnie za to jest lubiana. White Widow jest pożywką dla umysłu. Efekty fizyczne są mniej odczuwalne, chociaż nie można wykluczyć potężnego wbicia w fotel i odcięcia się od rzeczywistości na kilka godzin. Powracanie jest stopniowe, w ostatnim etapie następuje ulga i błogie odprężenie. To akurat działanie typowe dla konopi. Nasiona marihuany White Widow to dobra metoda walki ze stresem, stanami lękowymi i depresjami. Pozwala spojrzeć na różne sprawy z dystansem, skupić się rozwiązaniu problemów, a nie samych problemach.
White Widow ma wysoką zawartość micrenu (terpeny), dzięki czemu wykazuje działanie przeciwbólowe. Czasem jest wykorzystywana jako marihuana medyczna, np. przy chorobach związanych z układem nerwowym oraz przy rekonwalescencji i terapiach związanych z dużą bolesnością.
Genetyka White Widow
Obecnie dostępne nasiona marihuany White Widow mają różnorodną genetykę i mogą różnić się nieco głównymi cechami. Szczep posłużył do wyselekcjonowania wielu nowych odmian (m.in. White Russian). Oryginalna, pionierska White Widow łączy w sobie cechy Sativy z Brazylii z hybrydą Indica z południowych Indii. Ma dobrze, szlachetne, stabilne i egzotyczne „korzenie”.
White Widow – cechy botaniczne i growerskie
White Widow nie są rekordzistami pod względem cech uprawowych, ale mają przyzwoite cechy. Potencjał plonotwórczy jest średniowysoki do wysokiego. Nadają się do indoor i outdoor. Radzą sobie w krajach klimatu umiarkowanego, chociaż oczywiście lepsze wyniki uzyskuje się w cieplejszych regionach. Wymagają przede wszystkim dobrego oświetlenia i stałej, umiarkowanej wilgotności podłoża (nie może być mokro – ryzyko pleśni). Czas kwitnienia wynosi zwykle 7-10 tygodni. Biała Wdowa nie jest demonem szybkości, ale nie wymaga również anielskiej cierpliwości. W genotypie zazwyczaj przeważa Indica (mocno żywiczne topy!) lub proporcje z Sativą są zbliżone. Niezależnie od tego rośliny osiągają duże rozmiary (100-200cm). Nie są więc szczególnie dyskretne.
White Widow to odmiana wspaniała i warta umieszczenia w wąskim gronie ulubionych konopi. To klasyk, który w jakimś stopniu zrewolucjonizował rynek na przełomie XX oraz XXI wieku. Za tym trendem później poszli inni. Pomimo upływu blisko trzech dekad White Widow wciąż zalicza się do światowego top popularnych odmian marihuany. Jednocześnie trzeba pamiętać, że uprawa marihuany, w tym White Widow, jest w Polsce nielegalna. Nasiona konopi nie mogą być wysiewane. Można je jedynie pozyskiwać dla celów kolekcjonerskich i dla zachowania cennej puli genetycznej.