Każdy szanujący się hodowca na pewno słyszał o tej odmianie, ale nie każdy wie, że sam szczep prawdopodobnie zaginał już w latach siedemdziesiątych. Jedni twierdzą, że nigdy nie było jednego szczepu o tej nazwie, inni twierdzą, że szczep istniał, ale obecnie jest bardzo rzadki jeszcze inni, że szczep był krzyżówką holenderskiego skunksa i haze Thai/Columbia co potwierdzeniem tego może być to, że obecne Holenderskie szczepy są bardzo podobne z wyglądu i smaku.
Powstaje wiec pytanie skąd pojawiają się kwiaty o fioletowych, niebieskich lub czerwonych barwach? Otóż okazuje się, że ważą role odgrywa niska temperatura kwitnienia. Większość znanych obecnie purpurowych szczepów jest z przewagą Sativa z podnoszącym energie efektem i delikatnym aromatem. Ma to wiele wspólnego z tajską genetyką, która jest tak powszechna w fioletowych odmianach. Często Afgańskie lub indyjskie odmiany są wykorzystywane do tworzenia purpurowych odmian ze względu właśnie na ich tolerancje na niskie temperatury.
Obecnie odmian nasion konopi mamy tak wiele i jest tak wiele krzyżówek, że znajdziemy rośliny z purpurowymi liści, samymi pąkami lub takie która są całe w kolorze fioletowym. Efekt fioletowego koloru zaczyna się pojawiać pod koniec cyklu kwitnienia, a cząsteczki które odzwierciedlają koniec spectrum czerwoności zaczynają się kumulować. Pomimo tego, jeśli rośliny, które mają tendencje do fioletu, są narażone na chłodniejsze dni niż normalne temperatury, purpurowy efekt staje się jeszcze bardziej intensywny.
Dokładnie tak się dzieje z dzisiejszymi holenderskimi odmianami outdoorowymi. Oryginalny Purple Haze miał wykazywać podobną tendencje. Obecne holenderskie fioletowe odmiany, mimo że nie są bezpośrednim „potomkiem” pruple haze wydają się mieć wiele wspólnego.
W Polsce uprawa konopi jest nielegalna, artykuł przeznaczony jest tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych.
Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.