Istnieją mieszane badania dotyczące używania marihuany i zwiększona tłuszczu w naszym ciele. Jednak badanie opublikowane w Journal of Innovations of Clinical Neuroscience wskazało, że jedną z potencjalnych korzyści medycznych wynikających z marihuany może być przyrost masy ciała. Pacjentom chorym na niektóre nowotwory podaje się THC celem pobudzenia apetytu co ma powodować przybieranie na wadze.
Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne donosiło o palaczach konopi indyjskich, którzy mają wyższy procent trzewnej tkanki tłuszczowej wraz z niższym poziomem cholesterolu HDL w osoczu . Tkankę tłuszczową stanowi głęboki tłuszcz otaczający narządy, a nadmiar może niekorzystnie wpłynąć na twoje zdrowie. Lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL) to dobry cholesterol chroniący organizm i ważne, aby utrzymać jego wyższy poziom.
Niektóre badania wykazują sprzeczności w teorią przyrostu masy opartą na krótko- i długoterminowym zażywaniu konopi indyjskich, co wskazuje na tłumienie apetytu i utratę wagi. Wydaje się, że przyrost masy ciała po spożyciu marihuany wpływa na każdego użytkownika inaczej.
Badania sugerują, że długotrwałe regularne stosowanie może wpływać na zwiększenie tkanki tłuszczowej i przyrost masy ciała. Z drugiej strony palenie okazjonalnego skręta nie miało wpływu na zwiększenie spożycia pokarmu lub masy ciała.
Zgodnie z badaniami, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby jasno zrozumieć, w jaki sposób marihuana wpływa na skład ciała. Składniki marihuany, dawka, częstotliwość, różne poziomy wysiłku i przepisane leki mogą odgrywać rolę w tym, czy waga zostanie uzyskana czy nie. Wykazano , że regularni użytkownicy marihuany mają wyższy wskaźnik nadużywania innych substancji, co może również wpływać na przyrost lub utratę wagi.
Czy więc marihuana może sprawić że przytyjesz? Niejednoznaczne dowody sprawiają, że udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest nieco mylące. Odpowiedź może brzmieć tak i nie. Jest wystarczająco dużo informacji zwrotnych, aby stwierdzić że marihuana (THC) stymulującą apetyt i przyrost masy ciała, szczególnie u zwykłych użytkowników. W przeciwieństwie do innych badań wskazuje, że należy rozważyć dodatkowe czynniki, aby dokładnie odpowiedzieć na pytanie. Konieczne są dalsze badania, aby uzyskać bardziej rozstrzygające informacje zwrotne.
- Porady i ciekawostki(256)
- Prawo i legalizacja(77)
- Nasiona i odmiany(92)
- Fakty Konopne(186)
- Odżywianie(17)
- Zdrowie(95)
- Nauka(62)
420
Gastro robi swoje, ale jak dużo sie ruszasz czy ćwiczysz to nic cie nie będzie, wiem na swoim przykładzie, 4 razy w tygodniu na siłowni plus basen i cały czas waga 85kg mimo że gastro ostre co piątek i sobote
KALI114
Gastro niektórym jest potrzebne, szczególnie chorym z brakiem apetytu